Матеріально-технічна база: будівля закладу освіти має кнопку виклику, якою можуть скористатися люди з порушенням опорно-рухової системи, на вході до закладу розміщено табличку, на якій шрифтом Брайля розміщено інформацію про назву закладу, всі приміщення добре освітлені, коридори просторі.
Освітній процес: в закладі освіти створені умови для навчання дітей за індивідуальними навчальними планами. Особливістю освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами є його корекційна складова, яка є невід’ємною частиною навчального плану та освітньої програми дошкільного підрозділу. Для кожного здобувача освіти з особливими освітніми потребами складається індивідуальний навчальний план (на основі робочого навчального плану або освітньою програмою дошкільного підрозділу), де вказується кількість годин корекційно-розвиткових занять з урахуванням рекомендацій ІРЦ та лікарів. Відповідно до висновку ІРЦ та за згодою батьків дляздобувачів освіти з особливими освітніми потребами педагогічні працівники, практичний психолог розробляють індивідуальну (адаптовану) навчальну програму з урахуванням навчальних програм ЗЗСО. Корекційно-розвитковою складовою інваріантної частини навчальних планів регламентує організацію системної реабілітаційної роботи з учнями,вихованцями: розвиток слухового сприймання; розвиток зорового сприймання; розвиток мовлення; корекція пізнавальної діяльності; формування навичок просторового орієнтування; соціально-побутове орієнтування; формування компенсаційних способів діяльності; практичне використання знань, умінь і навичок (предметно-практична діяльність); розвиток комунікативної діяльності і творчості; фізичний розвиток.
У 2024/2025 навчальному році організоване навчання за індивідуальними навчальними планами для 5-х учнів та 1 вихованки , які мають можливість опановувати матеріал з навчальних предметів та пройти корекційно-розвиткові заняття з практичним психологом (корекція розвитку), логопедом.
Індивідуальне навчання.
Для зарахування дитини до закладу освіти на індивідуальну форму навчання батькам необхідно:
1. Отримати в лікувальній установі за місцем спостереження дитини висновок лікарсько-консультаційної комісії про переведення на індивідуальну форму навчання за станом здоров’я, (для осіб, які за станом здоров'я не можуть відвідувати заклад, а також осіб з особливими освітніми потребами).
2. Отримати висновок психолого-медико-педагогічної комісії.
- Якщо батьки не згодні з висновком ПМПК місцевого рівня вони можуть звернутись до обласної ПМПК, рішення якої є остаточним.
- Висновок ПМПК є обов'язковою умовою для зарахування на індивідуальну форму учнів, навчання яких потребує визначення особливих освітніх потреб, методів навчання та інших додаткових заходів освітнього процесу.
3. Ознайомитися з Положенням про організацію індивідуального навчання та іншими нормативними документами. Це можна зробити самостійно або за допомогою адміністрації закладу.
4. Надати директору закладу освіти за місцем проживання дитини заяву про зарахування на індивідуальну форму навчання + довідку + висновок ПМПК (для учнів з особливими освітніми потребами) + документ про наявний рівень освіти (табель навчальних досягнень, свідоцтво про базову загальну середню освіту).
Організація індивідуального навчання учнів, які мають високий навчальний потенціал і можуть прискорено закінчити школу здійснюється на підставі рішення ради навчального закладу.
5. Взяти участь у розробці індивідуального навчального плану та індивідуальних навчальних програм відповідно до висновку ПМПК (для учнів з особливими освітніми потребами).
6. Не пізніше двох тижнів після надання заяви і всіх документів погодити (письмово) розклад навчальних занять, складений адміністрацією школи.
Інклюзивне навчання
Для зарахування дитини до закладу освіти на інклюзивне навчання батькам необхідно:
1. Обрати заклад освіти. Зазвичай, це заклад освіти за місцем проживання.
2. Отримати висновок міської психолого-медико-педагогічної комісії.
Якщо батьки не згодні з висновком ПМПК місцевого рівня вони можуть звернутись до обласної ПМПК, рішення якої є остаточним.
Якщо батьки відмовляються від отримання висновку ПМПК дитина може навчатись в обраному батьками закладі освіти на загальних засадах. У цьому випадку додаткові послуги їй не будуть надаватися, оскільки виділення державних чи місцевих коштів формально не заплановано і не підтверджено офіційними документами.
3. Подати заяву до обраного закладу освіти, вказавши форму навчання - інклюзивну (прийом заяв на вступ до школи з нового навчального року починається з 1 квітня) + висновок ПМПК.
4. Якщо для супроводу освітнього процесу потрібен індивідуальний асистент дитини – про це доцільно вказати в заяві про вступ до закладу освіти. Звертаємо увагу, що таку функцію може виконувати один із батьків.
5. Взяти участь у складанні індивідуального навчального плану та навчальної програми, індивідуальної програми розвитку.