Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 50 чоловік

Положення про дошкільний підрозділ

Дата: 30 червня 2021 о 09:47, Оновлено 30 червня 2021 о 09:51

ЗМІСТ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ……………………………………............................3

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ……………………………………………………………………….….4

ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ………………………….……………10

IV. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ…………………………………….11

V. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ……………………………………….11

VI. УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРНИМ ПІДРОЗДІЛОМ……………………………13

VIІ. ФІНАНСОВО - ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНА БАЗА ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ……………..…………….…14

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Це Положення визначає основні засади функціонування дошкільного підрозділу Комунального закладу «Лозівський ліцей №8» Лозівської міської ради Харківської області (надалі – Дошкільний підрозділ).

1.2. Дошкільний підрозділ – не має статусу юридичної особи, не є відокремленим ні організаційно, ні територіально від Комунального закладу «Лозівський ліцей №8» Лозівської міської ради Харківської області і у своїй роботі керується Статутом Комунального закладу «Лозівський ліцей №8» Лозівської міської ради Харківської області (далі КЗ «Лозівський ліцей №8») та цим Положенням, відповідно до п.5. ст.31 Закону України «Про повну загальну середню освіти».

1.4. Дошкільний підрозділ забезпечує здобуття дошкільної освіти, цілісний розвиток дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок.

1.5. Дошкільний підрозділ, відповідно до типів закладів дошкільної освіти та потреб громадян це – ясла-садок - заклад дошкільної освіти для дітей віком від одного до шести (семи) років (для дітей з особливими освітніми потребами - від одного до семи (восьми) років), де забезпечуються догляд за ними, розвиток, виховання і навчання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, у складі якого на підставі письмового звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини з особливими освітніми потребами утворюються інклюзивні групи. Рішення про створення інклюзивної групи (груп) у дошкільному підрозділі приймається за погодженням з Управлінням освіти молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області.

1.6. Створення, зміна типу, ліквідація та реорганізація дошкільного підрозділу здійснюється за рішенням Засновника КЗ «Лозівський ліцей №8», а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ

2.1. Комплектування дошкільного підрозділу:

2.1.1. Дошкільний підрозділ розрахований на 98 місць.

2.1.2. Групи комплектуються за віковими (одновіковими) ознаками. За потреби групи можуть комплектуватися за різновіковими ознаками. Комплектування груп  для дітей з особливими потребами дошкільного підрозділу здійснюється  на підставі письмового звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини з особливими освітніми потребами утворюються інклюзивні групи, відповідно до  чинного законодавства.

2.1.3. У дошкільному підрозділі функціонують групи загального розвитку.

2.1.4. Кількість дошкільних груп дошкільному підрозділі встановлюється засновником на підставі нормативів їх наповнюваності, затверджених Міністерством освіти і науки України за погодженням з Міністерством фінансів України, відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах відповідно до поданих заяв батьків або осіб, які їх замінюють. Засновник може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність груп дітьми у дошкільному підрозділі закладу освіти.

2.1.5. Наповнюваність дошкільних груп становить: для дітей віком від двох до трьох років – до 15 осіб, для дітей віком від трьох до шести років – до 20 осіб. Наповнюваність інклюзивних груп визначається наказом, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

          2.1.6. Зарахування дітей дошкільного підрозділу  закладу освіти здійснюється керівником протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

       Прийом заяв про зарахування дітей до дошкільного підрозділу закладу освіти може організовуватися з використанням системи електронної реєстрації, запровадженої згідно з рішенням відповідного засновника закладу освіти.

        Зарахування дитини здійснюється згідно з відповідним наказом керівника закладу освіти.

      До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

копія свідоцтва про народження дитини;медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти. 

       Першочергово до дошкільного підрозділу закладу освіти зараховуються діти, які:

  • проживають на території обслуговування дошкільного підрозділу закладу освіти;
  • є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають освіту в такому закладі освіти;
  • є дітьми працівників такого закладу освіти;
  • належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
  • належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
  • перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до дошкільного підрозділу закладу освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до дошкільного підрозділу закладу освіти на загальних підставах.

        Після зарахування до дошкільного підрозділу закладу освіти дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

     2.1.7. Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.

     Для переведення вихованця з одного закладу освіти до іншого один з батьків або інший законний представник дитини повинен подати керівнику відповідного закладу освіти заяву про зарахування дитини письмово або за допомогою системи електронної реєстрації (у разі її запровадження).

      Керівник закладу освіти впродовж десяти робочих днів з дати надходження такої заяви інформує заявника про можливість зарахування дитини до відповідного закладу дошкільної освіти із зазначенням кінцевого строку подання необхідних документів.

        Переведення вихованця із закладу освіти до іншого закладу дошкільної освіти відбувається на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли за рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків).

     2.1.8. За вихованцем зберігається місце у дошкільному підрозділі закладу освіти у літній період та у таких випадках:

у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

у разі карантину в дошкільному підрозділі закладу освіти;

на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

Вихованці старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту у дошкільному підрозділі закладу освіти та на початок літнього періоду є такими, яких зараховано до закладу загальної середньої освіти, за бажанням одного з батьків або іншого законного представника дитини можуть продовжувати здобувати дошкільну освіту в дошкільному підрозділі заклад освіти до кінця літнього періоду.

       2.1.9. Відрахування вихованців з дошкільного підрозділу  закладу освіти може здійснюватися:

  • за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);
  • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;
  • у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;
  • у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;
  • у разі невідвідування дитиною дошкільного підрозділу закладу освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

         Керівник закладу освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

         Забороняється відрахування дитини із дошкільного підрозділу закладу освіти з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.

        Відрахування дитини із дошкільного підрозділу закладу освіти здійснюється відповідним наказом керівника закладу освіти.

         У разі зарахування вихованця до закладу освіти для здобуття загальної середньої освіти відрахування з дошкільного підрозділу закладу освіти такого вихованця здійснюється на підставі даних про факт зарахування, які можуть бути отримані за допомогою електронних систем взаємодії (у разі їх впровадження) або за запитом до відповідного закладу освіти про такі .                   

2.2. Режим роботи дошкільного підрозділу:

2.2.1. Для задоволення потреб населення дошкільний підрозділ функціонує протягом року;

2.2.2. Навчальний рік у дошкільному підрозділі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а літній період – 1 червня по 31 серпня.

2.2.3. Дошкільний підрозділ працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 9 годин за погодженням з УОМС Лозівської міської ради Харківської області. Вихідні дні: субота, неділя, святкові, неробочі.

2.2.4. Щоденний графік роботи дошкільного підрозділу затверджується у встановленому порядку з урахуванням потреб учасників освітнього процесу.

2.2.5. У зоні екологічного лиха за рішенням місцевого органу виконавчої влади може встановлюватися особливий режим роботи дошкільного підрозділу.

2.2.6. Режим роботи спеціальних та інклюзивних груп встановлюється з урахуванням проведення корекційно-відновлювальної та соціально-реабілітаційної роботи.

2.3. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН.

2.4. З метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей у дошкільному підрозділі може організовуватися освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямами (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, музичний, гуманітарний тощо).

2.5. Дошкільний підрозділ для здійснення освітнього процесу має право обирати програму (програми) розвитку дітей із затверджених в установленому порядку МОН.

2.6. Освітній процес у інклюзивних групах у дошкільному підрозділі здійснюється за спеціальними програмами розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН. У таких групах проводиться корекційно-відновлювальна робота з предметно-практичного навчання, лікувальної фізкультури, соціальнопобутової та комунікативної діяльності, просторової орієнтації, розвитку слухового, зорового, дотикового сприймання, формування мовлення.

2.7. Діяльність дошкільного підрозділу регламентується планом роботи, який складається на навчальний рік і літній період, схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується директором. У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи дошкільного підрозділу, визначаються перспективи його розвитку.

2.8. Дошкільний підрозділ відповідно до статутних цілей і завдань закладу загальної середньої освіти може надавати додаткові освітні послуги, які не визначені Державною базовою програмою, лише на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОН разом з МОЗ. Відмова батьків або осіб, які їх замінюють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини з дошкільного підрозділу. Платні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної базової програми.

                           

                               ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

3.1. Дошкільний підрозділ забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з Мінфіном.

3.2. Харчування дітей у дошкільному підрозділі та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.

3.3. Організація та відповідальність за харчування дітей, контроль за закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичних працівників та директора закладу.

3.4. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у розмірі, що визначений згідно чинного законодавства.

3.5. Порядок встановлення плати за харчування дитини у закладі освіти визначається Кабінетом Міністрів України.

IV. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ

4.1. Медичне обслуговування дітей у дошкільному підрозділі здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату дошкільного підрозділу, і передбачає проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, організацію заходів для госпіталізації (у разі показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.

До основних обов’язків медичних працівників дошкільного підрозділу належать: моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги; організація і проведення медичних оглядів, у тому числі, поглиблених, профілактичних та лікувально-оздоровчих заходів, оцінка їх ефективності; здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, навчального навантаження; медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму; проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників; інші обов’язки медичного персоналу дошкільного підрозділу визначаються посадовими інструкціями, оформленими у встановленому порядку.

4.2. Дошкільний підрозділ має приміщення і належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

4.3. Контроль за організацією медичного обслуговування дітей здійснює директор КЗ «Лозівський ліцей №8».

V. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

5.1. Учасниками освітнього процесу у дошкільному підрозділі є: діти дошкільного віку, педагогічні працівники, помічники вихователів, медичні працівники, практичний психолог, інші спеціалісти; батьки або особи, які їх замінюють, асистенти вихователя, асистент дитини (у разі їх допуску відповідно до вимог частини сьомої статті 26 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

5.2.Статус учасників освітнього процесу, їхні права й обов’язки визначаються Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» Статутом КЗ «Лозівський ліцей №8», Правилами внутрішнього розпорядку та рішеннями органів громадського самоврядування.

5.3. Педагогічними працівниками дошкільного підрозділу можуть бути особи які мають високі моральні якості, педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.

5.4. Педагогічні працівники дошкільного підрозділу підлягають атестації, яка є обов’язковою і здійснюється один раз на п’ять років.

5.5. Права та обов’язки педагогічних працівників дошкільного підрозділу регулюються трудовим законодавством, Статутом КЗ «Лозівський ліцей №8», так як вони є працівниками закладу освіти.

5.6. Права і обов’язки інших працівників, технічного, допоміжного персоналу регулюються трудовим законодавством, Статутом КЗ «Лозівський ліцей №8», Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями, інструкціями з техніки безпеки для працівників тощо.

5.7. Працівники дошкільного підрозділу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я вихованців згідно із законодавством.

5.8. Працівники дошкільного підрозділу проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

5.9. Права і обов’язки здобувачів освіти регулюються Статутом КЗ «Лозівський ліцей №8», Правилами внутрішнього трудового розпорядку. інструкціями з техніки безпеки для вихованців тощо.

5.10. Права і обов’язки батьків вихованців, чи осіб, які їх замінюють регулюються КЗ «Лозівський ліцей №8», Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Угодами, укладеними між закладом та батьками.

VІ. УПРАВЛІННЯ ДОШКІЛЬНИМ ПІДРОЗДІЛОМ

6.1. Штатний розпис дошкільного підрозділу є складовою частиною штатного розпису КЗ «Лозівський ліцей №8», що розробляється і затверджується директором закладу освіти на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22 грудня 2010 року за № 1308/18603 (далі – Типові штатні нормативи).

6.2. Структурний підрозділ очолює заступник директора з навчально - виховної роботи закладу освіти.

6.3. Заступник директора з навчально – виховної роботи , педагогічні та інші працівники дошкільного підрозділу є працівниками закладу освіти, які призначаються директором закладу освіти у встановленому законом порядку.

6.4. Педагогічні працівники дошкільного підрозділу є членами педагогічної ради КЗ «Лозівський ліцей №8» та беруть участь у її засіданнях.

6.5. Методична робота дошкільного підрозділу є складовою методичної роботи ліцею.

6.6. Рішення вищого колегіального органу громадського самоврядування (загальні збори трудового колективу) ліцею є обов’язковими для виконання дошкільним підрозділом.

VІІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ

7.1. Порядок фінансування та матеріально-технічного забезпечення дошкільного підрозділу визначається Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами України.

7.2. Фінансування дошкільного підрозділу здійснюється відповідно до єдиного Кошторису КЗ «Лозівський ліцей №8» його засновником або уповноваженим ним органом.

7.3. Дошкільний підрозділ може залучати додаткові джерела фінансування, не заборонені законодавством.

7.4. Дошкільний підрозділ може забезпечувати надання платних освітніх та інших послуг, перелік яких визначає педагогічна рада закладу освіти відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 796.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.